02.08.2014
Rota Haber
Rotahaber zirveye oynuyor...
Rotahaber, kurulalı daha 3 yıl olmasına rağmen kendisinden yıllar önce kurulan bir çok haber sitesini geride bırakarak, arkasında TV ve gazetesi olmayan bağımsız haber siteleri arasında 5. oldu.
Haberi Yazdır Email Gönder
21.11.2013 17:09   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Rotahaber, kuruluşun 3. yılında destan yazmaya devam ediyor. Cemaatsiz, partisiz ve sermayesiz sloganıyla 3 yıl önce yola çıkan Rotahaber, arkasında gazete, TV ve holding gücü olmadan hızlı yükselişini sürdürüyor.
 
Herhangi bir maddi ve siyasi güce sırtını dayamadan yoluna devam eden Rotahaber, özgür haberciliğinin sonucunu da hızlı yükselişi ile alıyor. 
 
Bunu biz demiyoruz. İnternette yüz milyonlarca dolar harcayan büyük firmalar tarafından seçilmiş bir araştırma kuruluşu olan GEMİUS diyor.  Her ay düzenli olarak ücret karşılığı abonelerine tiraj raporu sunan bu şirket, Rotahaber'in abone olmamasına rağmen yükselen başarısını gözardı edemedi ve Rotahaber, gazetesi ve televizyonu olmayan bağımsız haber siteleri arasında 5. sırada yer aldı.
 
GEMİUS'un sektörde yüzde yüz doğru olarak kabul edilen ölçüm ve sonuçları reklamverenler tarafından da baz olarak alınıyor. Şirketler bu sonuçlara göre reklam harcaması yapıyor. Şirket site ziyaretçi sayısını hesaplarken de direk ziyaretçi sayısını değil çeşitli doneleri gözönüne alarak hesaplama yapıyor. Bu nedenle görünen tekil ziyaretçi sayısı toplam tekilin çok küçük bir kısmını oluşturuyor. 
 
Rotahaber bu büyük yarışta şu an için 5. sırada yer alıyor. Ancak kendisinden yıllar önce kurulan siteleri 3 yıl içinde geçen Rotahaber, bu yarışta en başa oynamaya devam edecek.
 
İşte GEMIUS’un Eylül 2013 ölçümlerine göre en çok izlenen ilk 5 bağımsız haber sitesi...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...