28.02.2015
Rota Haber

Rotahaber zirveye oynuyor...

 
Rotahaber zirveye oynuyor...

Rotahaber, kurulalı daha 3 yıl olmasına rağmen kendisinden yıllar önce kurulan bir çok haber sitesini geride bırakarak, arkasında TV ve gazetesi olmayan bağımsız haber siteleri arasında 5. oldu.

Haberi Yazdır Email Gönder
21.11.2013 17:09   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Rotahaber, kuruluşun 3. yılında destan yazmaya devam ediyor. Cemaatsiz, partisiz ve sermayesiz sloganıyla 3 yıl önce yola çıkan Rotahaber, arkasında gazete, TV ve holding gücü olmadan hızlı yükselişini sürdürüyor.
 
Herhangi bir maddi ve siyasi güce sırtını dayamadan yoluna devam eden Rotahaber, özgür haberciliğinin sonucunu da hızlı yükselişi ile alıyor. 
 
Bunu biz demiyoruz. İnternette yüz milyonlarca dolar harcayan büyük firmalar tarafından seçilmiş bir araştırma kuruluşu olan GEMİUS diyor.  Her ay düzenli olarak ücret karşılığı abonelerine tiraj raporu sunan bu şirket, Rotahaber'in abone olmamasına rağmen yükselen başarısını gözardı edemedi ve Rotahaber, gazetesi ve televizyonu olmayan bağımsız haber siteleri arasında 5. sırada yer aldı.
 
GEMİUS'un sektörde yüzde yüz doğru olarak kabul edilen ölçüm ve sonuçları reklamverenler tarafından da baz olarak alınıyor. Şirketler bu sonuçlara göre reklam harcaması yapıyor. Şirket site ziyaretçi sayısını hesaplarken de direk ziyaretçi sayısını değil çeşitli doneleri gözönüne alarak hesaplama yapıyor. Bu nedenle görünen tekil ziyaretçi sayısı toplam tekilin çok küçük bir kısmını oluşturuyor. 
 
Rotahaber bu büyük yarışta şu an için 5. sırada yer alıyor. Ancak kendisinden yıllar önce kurulan siteleri 3 yıl içinde geçen Rotahaber, bu yarışta en başa oynamaya devam edecek.
 
İşte GEMIUS’un Eylül 2013 ölçümlerine göre en çok izlenen ilk 5 bağımsız haber sitesi...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 15 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Sezgin - 22.11.2013 18:31:07
Ben bağımsız ve tarafsız secimanketi.tv gibi bir site bilmiyorum. Adamların yalakalıkla işi yok
Selim - 22.11.2013 16:15:45
"arkasında TV ve gazetesi olmayan" lar arasında mı oluyormuşsunuz siz?! Hadi canım sizde.
cakka cukka - 22.11.2013 13:03:26
arkasında cemaat,grup,sermaye yokmuş.doğru olabilir ama,hükümetin rüzgarıyla doldurmuşsun yelkenini.
hursit dilaver - 22.11.2013 12:52:20
ÖNCE HERGÜN karşıma çıkan 1+5 RAKAMLARINI Değiştirin de hesabımızı,hendesemizi test edelim.haber3 sitesiydi galiba 2002lerde bir vurgun yemişti.ondan sonra ayrı ayrı yorum sayfa sistemini iptal ettiler.bende artık orada aradığım arkadaşlarımı kaybettim diye,onlardan vazgeçtim.haber7.com niye sıralamada yok.tvden sonra o da mı tiraj/reyting kaybetti.herşeye rağmen siteniz güzel.devamını dileriz.hayırlı cumalar.bu arada aktif haber de bizim mahallenin sitesidir.
rotahaber - 22.11.2013 12:52:09
odatv gibi bazı yorumlarımı yayınlamıyor. nedendir acep
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com