28.02.2015
Rota Haber

Ruşen Çakır cemaate seslendi: Susmayacağım!

 
Ruşen Çakır cemaate seslendi: Susmayacağım!

Tarafsız Bölge'de konuşan Çakır, Gülen Cemaati konusunda kendine yöneltilen eleştirilere sert cevap verdi.

Haberi Yazdır Email Gönder
22.05.2012 08:46   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Gündemin odağındaki isim Ruşen Çakır, Gülen Cemaati'ne CNN Türk'te yanıt verdi. Ahmet Hakan'ın modere ettiği Tarafsız Bölge'de konuşan Çakır, cemaati çileden çıkaran yazı dizisini savundu "ben gazeteciyim gazetecilik yaptım" dedi. Dengeli bir çizgi çizen Ruşen Çakır ne geri adım attı ne de savaş ilan etti...

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BEN CEMAAT FENERİ ELE GEÇİRMEK 
İSTİYOR DİYE BİR ŞEY YAZMADIM
 
Çakır olay olan yazı dizisinde cemaatin Fenerbahçe'yi ele geçirmek istediği tezini savunmadığını söyledi. "Böyle bir algı oluştu ancak Fenerli yazarlar konuyu görmezden gelince bir Galatasaraylı olarak bana kaldı" diyen Çakır Fenerbahçe camiasındaki algıyı resmetmeye çalıştığını en ufak bir art niyet taşımadığını söyledi.
 
BU KONUYA DOKUNMA DİYENLERE 
'SEN BANA DOKUNMA' DİYORUM
 
"Demek ki bu yazıların bir karşılığı var. Ben bunları yoktan var etmedim. Gazetecinin görevi budur. Böyle bir algı var ama sen yine de dokunma diyorlarsa derim ki 'yok arkadaş sen bana dokunma'. Böyle bir şey olamaz. Benim sorumluluğum gazeteme, vicdanıma ve kamuoyunadır. Ben buna kime ne zarar kime ne yarar getirecek diye bakamam. Maalesef Türkiye'de son yıllarda bu durum çok hakim. Ben gazeteciyim, gazetecilik yapıyorum. Fenerbahçelilerden de çok tepki almıştım. Yazılarımı çok pasif bulduklarını, cemaati Fenerbahçe taraftarıyla barıştırmaya çalıştığımı söylediler. Diğer yandan cemaatin susturma girişimine karşı da 'susmuyorum arkadaş' diyorum."
 
STV'NİN YAYINLARINI ZAMAN'DAN FARKLI BİR YERE KOYDU
 
"Cemaatten bir çok insanla bir araya geldiğim ve yazdığım o buluşmada her şeyi detaylarıyla konuştuk ve 'önümüze bakalım' sonucu çıkmıştı. Benim hakkımda yapılan yayınları cemaatin gücüne ve kalitesine çok aykırı buldum. Onlar bunu söylememden çok hoşlanmıyorlar ama bu hareketi çok iyi tanıyorum. Gülen'in bütün yazılarını satır satır okumuş, Sızıntı'dan bu yana yakından takip ediyorum. Bu cemaati dünyanın dört bir tarafında gördüm tanıdım. Çok gelişmiş oturmuş, kurumlaşmış, küreselleşmiş bir yapıdır. Çok büyük iddiaları olan ve Türkiye'yi aşmış bir yapıdır. Bu yapıdan böyle bir şey çıkmasını çok yadırgadım. Mesela Ekrem Dumanlı'nın yazdığı yazı cemaatin bu yapısına uygundu. Benim gazeteciliğimi yanlış buluyor ama ben de doğru buluyorum. Gelsin buraya konuşalım tartışalım. Daha önce Bülent Korucu'nun yazdığı yazı da böyleydi..."
 
BABAHAN'A GÜL ATTILAR BENİM YAZIMA KAMPANYA BAŞLATTILAR
 
Fethullah Gülen'in Ergun Babahan hakkındaki "ısırana bile gül atmak erdemdir" şeklindeki açıklamasını hatırlatan Çakır cemaate sitem etti: 
 
"Bir taraftan hakaret edene gül atarken bir taraftan bir algıyı tartışmaya açtı diye bu tepki gösteriliyor. Ben bir şeyin üzerindeki örtüyü çekmişim. Benim yazımda hiç bir hakaret yoktu. Gülen'in kendisi de benim art niyetli biri olmadığımı bilir. Bu algıyı ben oluşturmadım ki. Bu algının olduğunu ilk olarak onlar yazdı hatta rahatsızlıklarını belirttiler..."
 
CEMAATLE KAVGA ETMEK İSTEMİYORUM GAZETECİLİK YAPIYORUM
 
"Ben kavga etmek istemiyorum. Düşmanı değilim bu cemaatin. Eğer sert açıklamalar yapsaydım daha fazla reaksiyon alabilirdim ama yapmadım. Ben gazeteciyim, işimi yapıyorum ve susmayacağım. Sen de gazetecilik yap ve benim yazılarımdaki yanlışlığı yaz. Ama sen böyle yaptığında işin rengi değişiyor. Cemaatle siyasi mücadele eden birileri olabilir. Beni oraya sürüklemek isteyenler de var izin vermem. Ben gazetecilik sınırları içinde kalacağım. Bu sınırları aştıkları zaman da benim yapabileceğim bir şey yok."
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 39 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
Emekli Assubay - 22.05.2012 17:16:14
Susma zaten.. kimse kimseyi susturmaya çalışmıyor bu ülkede.. ama akıllı uslu, rasyonel bir şeyler söylede gazeteci olduğunu anlayalım :/
??? - 22.05.2012 16:57:07
O CEMAATİN EN KÜLTÜRSÜZÜ SENDEN BİR GÖMLEK ÜSTÜNDÜR.MARAZİ,SAKSAK BİR TİP OLARAK SENİ GÖRDÜKLERİNİ YA HAVLE ÇEKTİKLERİNE EMİNİM.SENİ HİÇBİR ŞEKİLDE GALE ALMAZLAR BOŞUNA YIRTINMA!
ismail aydemir.... - 22.05.2012 16:09:29
ortada ciğer yok,kedi arıyorsunuz.böyle gazetecilik mi olur yahu..
kemal - 22.05.2012 15:43:44
ruşen çakırın doğmasınada eminim cemaat vesile olmuştur.derhal dna testi istiyorum ruşenden..
DEMOKRAT - 22.05.2012 14:15:40
SENİ KULLANANLARA İYİ PALYAÇOLUK YAPIYORSUN. HANEFİ AVCI AHMET ŞIK NEDİM ŞENER GİBİ SENİ DE KULLANIP ATACAKLAR SENİ. SANA ACIYORUM.
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com