02.03.2015
Rota Haber

Şehzade Mustafa beyazlar içinde ölüme gidiyor!

 
Şehzade Mustafa beyazlar içinde ölüme gidiyor!

Star Tv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde son demler yaşanıyor.Hürrem Sultan, Rüstem Paşa ve Mihrimah Sultan birlik olmasıyla birlikte Şehzade Mustafa'nın sonu yaklaştı!

Haberi Yazdır Email Gönder
06.02.2014 14:32   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Rüstem Paşa ve Hürrem Sultan'ın Şehzade Mustafa'nın adıyla İran Şahı'na yazdığı sahte mektuba şah Tahmasb'ın gönderdiği cevap mektubu Sultan Süleyman tarafından okundu.

Şehzade Mustafa'nın kendisine ihanet ettiğini sanan Sultan Süleyman, Şeyhülislam Ebu Suud'a mektup yazarak böyle bir ihanetin cezasının ne olacağını sorar. Gelen cevapta ise katlinin vacip olduğu hükmü verilir.

Yeniden İran seferine çıkan Sultan Süleymen, Muhteşem Yüzyıl'ın gelecek hafta yayınlanacak 123. bölümünde Şehzade Mustafa'ya sefer sırasında yanına çağırdı. Sahte mektuptan haberi olan Şehzade Mustafa, adeta öldürüleceğini anlayarak ve masum olduğunu göstermek için beyaz atı ve beyaz kıfayetleriyle babasının çadırına gelecek.

Şehzade Mustafa, 19 Şubat Çarşamba yayınlanan olan 124. bölümde idam edilerek diziye veda edecek.

 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com