28.02.2015
Rota Haber

Seyyar satıcılıktan çiğköfte fabrikatörlüğüne

 
Seyyar satıcılıktan çiğköfte fabrikatörlüğüne

Oses çiğköftenin sahibi Osman Yaşar, 10 yıl önce eliyle yoğurup seyyar arabada sattığı çiğköftenin şimdi fabrikasını kurdu. Modern tesislerin açılışı da görkemli oldu.

Haberi Yazdır Email Gönder
02.06.2012 00:08   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Çiğköfteden Nemrut Heykellerine büyük ilgi…
Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikası açıldı.
AB Standartlarında ilk çiğköfte fabrikası hizmete açıldı
Kaldırımlardan Fabrikaya…
Seyyar satıcıydı çiğköfte fabrikatörü oldu
3 ayaklı seyyar arabadan çiğköfte fabrikasına…
Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını açan Osman Yaşar, 
“En büyük rakibim Mc Donalds”
Yıllarca seyyar satıcılık ile hayatını sürdüren Adıyamanlı Osman Yaşar, Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açtı. Sultangazi ile Gaziosmanpaşa ilçelerinin kesiştiği lokasyonda yaptırdığı fabrikanın açılışına ünlü Türkücü Mustafa Topaloğlu, manken Ece Gürsel’in yanı sıra, birçok belediye başkanı ve 700’ü aşkın davetli katıldı.
 
AB Standartlarında çiğköfte fabrikası 
 
Hızla büyüyen çiğköfte sektörü üretim merkezlerinden fabrikalara taşındı. On yıl önce üç ayaklı seyyar arabasıyla geçimini sağlayan Adıyaman Sincikli Osman Yaşar, bugün Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açtı. Eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı, İstanbul Milletvekili Recep Koral, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç başta olmak üzere ünlü türkücü Mustafa Topaloğlu ile manken Ece Gürsel’in katıldığı açılışta konuşan OSES’in kurucusu Osman Yaşar, en büyük rakibinin Mc Donalds olduğunu belirterek, “ Biz bu lezzeti tüm Türkiye’ye sevdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ülke genelinde 335 şubemiz ve yüzlerce personelimizle hizmet veriyoruz. AB standartlarında, 3 katlı, modern, Türkiye’nin ilk çiğköfte fabrikasını hizmete açarak en büyük rakibimiz Mc Donalds’tır” dedi.
 
Topaloğlu hamsiyle çiğköfteyi kardeş ilan etti
 
Survivor yarışmasından elenerek ülkeye dönen ünlü Türkücü Mustafa Topaloğlu, bir Karadenizli olarak yarışmada en çok kebap ve çiğköfteyi özlediğini belirterek, hamsi ile çiğköfteyi kardeş ilan etti ve Acun Ilıcalı aracılı
 
Açılışta yaptığı doğaçlama şiirleri ve esprileriyle katılımcıları gülmekten kırıp geçiren Topaloğlu, yarışmanın çok zor şartlarda yapıldığını söyleyerek, “Acun Ilıcalı aracılığıyla yarışmacılara çiğköfte göndereceğim. Orada her türlü hayvan içinde aç-susuz yaşıyorsun. Yarışmada iki sakatlık geçirdim, ölebilirdim. Bunların önemli kısmı ekrana yansımıyor. Doğuş az kalsın gözlerinden oluyordu” dedi.
 
 Çiğköfteden Nemrut heykellerine büyük ilgi
 
Osman Yaşar, çiğköftenin Kommagene Medeniyetinden gelen bir yemek olduğunu ve Adıyaman’a ait önemli turizm bölgesini tekrar gündeme getirmek amacıyla, tamamen çiğköfteden yaptığı dev Nemrut Dağı ve heykelleri vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 3 yorum yapılmıştır
cengiz - 02.06.2012 10:59:13
Türkiye'nin ilk çiğköfte fabrikası 12 yıl önce açılan gaziantepteki cevizli köftecidir.
yaşar - 02.06.2012 10:52:24
istendiğinde yapılmayacak birşey yok yeterki azim olsun helal sana hemşerim
kemal - 02.06.2012 06:38:57
helal olsun milli sermaye para kazansın 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com