23.09.2014
Rota Haber
Son dakika AK Parti Amasya Belediyesi başkan adayı kimdir ? Cafer Özdemir kimdir ?
Son dakika AK Parti Amasya Belediyesi başkan adayı kimdir ? Cafer Özdemir kimdir ? Başbakan Erdoğan Belediye Başkan adaylarını açıklıyor. Başbakan Erdoğan kısa bir giriş konuşmasının ardından 10 ilin adayları açıklamaya başladı. İşte o isimler:
Haberi Yazdır Email Gönder
26.11.2013 13:14   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Son dakika AK Parti Amasya Belediyesi başkan adayı kimdir ? Cafer Özdemir kimdir ? Başbakan Erdoğan Belediye Başkan adaylarını açıklıyor. Başbakan Erdoğan kısa bir giriş konuşmasının ardından 10 ilin adayları açıklamaya başladı. İşte o isimler:

Amasya Belediyesi başkan adayı: Cafer Özdemir (Mevcut belediye başkanı)

CAFER ÖZDEMİR KİMDİR?


1967 yılında Yozgat Yerköy'de doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi'ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi'nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü 1990 yılında bitirdi. 2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Merkezdeki oyların %40,12 sini alarak Amasya Belediye Başkanlığı'na seçildi. Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

Afyonkarahisar Belediyesi başkan adayı: Burhanettin Çoban(Mevcut belediye başkanı)

BURHANETTİN ÇOBAN KİMDİR?


1962 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. Sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu, İmam Hatip Lisesi Orta Okulu, Meteoroloji Teknik Lisesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  2002 yılında 30 arkadaşı ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatını kurmuştur. 2002 yılından beri de kurucusu olduğu AK Parti'nin Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yapmaktayken Afyonkarahisar il belediye başkanlığı aday adaylığı için 01.12.2008 tarihinde görevinden istifa etti. Evli ve üç çocuk babası olan Burhanettin Çoban 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar