20.04.2014
Rota Haber
Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi
Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi. Sözleşmeli memurlar ne zaman kadro alacak? İşte Sözleşmeli memura kadro haberi son dakika bilgiler...
Haberi Yazdır Email Gönder
25.06.2013 12:22   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi. Sözleşmeli memurlar ne zaman kadro alacak? İşte Sözleşmeli memura kadro haberi son dakika bilgiler...
 

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grubu Toplantısı'nda 3 müjdeyi birden verdi.
 
Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Fatih projesi, engelli öğretmen atamaları ve sözleşmeli çalışanlar ile ilgili 3 müjde birden verdi.
 
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı 3 müjde şöyle;
 
Fatih projesi, bu proje hızla devam ediyor. Tablet dağıtımı ile ilgili yapılacak ihalede ön yeterlilikleri aldık. 10 milyonun üzerinde tablet dağıtacağız. Bu uygulamanın herkese hayırlı olmasını diliyorum.
Engelli öğretmen adaylarına bir müjdem var. Bugünden itibaren 1 Temmuz'a kadar elektronik ortamda bu başvurular alınacak ve 650 engelli öğretmen adayının ataması yapılacak.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yapacağımız bir düzenlemeyle bir kısım sözleşmeli personele devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıyoruz. 25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız" dedi.

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 4 yorum yapılmıştır
Ahmet atalay - 25.06.2013 16:43:59
Sayın başbakanım partinin bir mensubu olarak bu yorumu özellikle yazıyorum bugün işçilere yönelik vermiş olduğun müjde hepimizi sevindirdi ama kamuda çalışan taşeron işçilere yönelik hala bir açıklama yapmaman ınan çok üzdü madem haktan hakkaniyetden ödün vermiyorsunuz o zaman haksızlıga da bi son verin kaç yıldır bi müjdeli haberini beklerken gene bütün umudumuz suya düştü olmuyor her alanda devrim yaptın ama bu konuda sınıfta kaldın kusura bakma sen kimsesizlerin kimsesi sessiz yiginlarin sesi olan bir lider olarak çözün artık bu meseleyi
m.atlıhan - 25.06.2013 14:58:36
sayın başbakanım .bizler devlet dairelarinde taşeron firma adı altında çalışanlarız,üniversite vs. mezunlarıyız mevcudumuz iki buçuk milyon maaşımız ve iş güvencemiz yok bu üçaylarda bizede kadro veya kadro muadili bir haber verirseniz, aila efratlarımıla beş milyou nu sevindirrsiniz .gönlümüz bu arkadaşlarıla hep sizinle allah size önce sğlık sıhhat versin. sonra bizlere hayırlı haberlerinizi bekler allahın bereketi nasibi iyi kalbiniz üzerinize olsun . sayın başbakaım bütün arkadaşlarım adına sevgiler saygılar.
4b - 25.06.2013 14:39:26
insallah kadromuz en kısa zamanda gelirve bu kadar insan rahtlar biraz
taşeron - 25.06.2013 13:11:33
biz sayın başbakanım bizi gene unutunuz değilmi once yükü çeken biz taşeronları unuttunuz senelerdir. yok yasal düzenleme ama istenilince bir haftada kadro çıkıyor. bizlerin hakları ne olacak sorarım başbakan allahtan revamı umutlarda beklerken asgari ücreter güvencesiz çalışmak bizi dülşünen yok sesimizi zaten duyuramıyoruz buraya yazmak ta çözüm değil vijdan sahibi bir devlet başkanı olmadıktan sonra . yazıklar olsun hakkımızı vermediniz haram olsun allah reva getirmesin inşallah bu dünyada da ahirettede AMİN 
 
 >