30.08.2014
Rota Haber
Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi
Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi. Sözleşmeli memurlar ne zaman kadro alacak? İşte Sözleşmeli memura kadro haberi son dakika bilgiler...
Haberi Yazdır Email Gönder
25.06.2013 12:22   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Sözleşmeli memura kadro son dakika Başbakan Erdoğan müjdeyi verdi. Sözleşmeli memurlar ne zaman kadro alacak? İşte Sözleşmeli memura kadro haberi son dakika bilgiler...
 

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grubu Toplantısı'nda 3 müjdeyi birden verdi.
 
Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Fatih projesi, engelli öğretmen atamaları ve sözleşmeli çalışanlar ile ilgili 3 müjde birden verdi.
 
Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı 3 müjde şöyle;
 
Fatih projesi, bu proje hızla devam ediyor. Tablet dağıtımı ile ilgili yapılacak ihalede ön yeterlilikleri aldık. 10 milyonun üzerinde tablet dağıtacağız. Bu uygulamanın herkese hayırlı olmasını diliyorum.
Engelli öğretmen adaylarına bir müjdem var. Bugünden itibaren 1 Temmuz'a kadar elektronik ortamda bu başvurular alınacak ve 650 engelli öğretmen adayının ataması yapılacak.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yapacağımız bir düzenlemeyle bir kısım sözleşmeli personele devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıyoruz. 25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız" dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...