Abdullah Gül çekildi! İşte AK Parti'nin yeni Başbakan formülü!   -     Beşiktaş Fenerbahçe canlı izle - Beşiktaş Fenerbahçe maçı şifresiz kanalları izle   -     Beşiktaş Fenerbahçe maçı şifresiz canlı izle Beşiktaş Fenerbahçe derbisi maçını izle   -     Şifresiz Lig tv izle (BJK FB maçı canlı izle) canlı maç izle.BJK FB maçı canlı izle   -     İdman tv izle- Az tv canlı izle Beşiktaş Fenerbahçe maçı canlı izle - Canlı maç izle (Şifresiz izle)   -     Lig tv canlı izle - BJK FB maçı izle ( macizletir) izle - Justin tv canlı maç izle. BJK FB maçı canlı izle   -     Bakan Lütfi Elvan'dan özür diledi!   -     20 Mart Beşiktaş Fenerbahçe maçı canlı izle - Justin tv izle Beşiktaş Fenerbahçe izle   -     Leman Sam: Hacca ve umreye kesinlikle gitmem!   -     Burdur Valiliği, Kutlu Doğuma soruşturma başlattı   -  
  20.04.2014
Rota Haber
Suriyeliler diploma aldı
Osmaniye'deki konaklama tesisinde lise eğitimi alan Suriyeli öğrencilere diploma verildi.
Haberi Yazdır Email Gönder
09.10.2013 15:10   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Osmaniye'deki konakla tesisine sığınan ve burada aldıkları lise eğitiminin ardından sınavda başarılı olan Suriyeli 75 öğrenciye törenle diploma verildi.

Tesis Yöneticisi ve Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak, eğitim çadırındaki törende yaptığı konuşmada, Suriyeli 75 öğrenciye diploma vermenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Türkiye'ye sığınan Suriyelilere her konuda sahip çıkıldığını vurgulayan Uzunparmak, şunları kaydetti:

"Suriyeli öğrencilerin eğitimine yönelik hazırlanan 'Suriyeli Misafir Öğrencilere Türkçe Öğretimi' projesi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, UNICEF Türkiye, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, Gaziantep Üniversitesi ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülüyor. Suriyeli gençlerimiz kampımıza geldiğinde lise eğitimi almak ve üniversiteye gitmek istediklerini iletti. İlgili birimlere yapılan başvuru kabul edildi ve gençlerimiz eğitim aldı. Yapılan sınavda başarılı olan 75 kardeşimiz de diploma aldı. Bu öğrencilerimiz, Türkiye'deki üniversitelere kayıt imkanı elde etmiş oldu. Kampımızda Türkmen kardeşlerimiz var. Aynı dili konuşuyor, aynı duyguları paylaşıyor ve aynı tarafa bakıyoruz. Türkiye'de okuyarak kendi ülkelerine de hizmet edecekler. Bizler de bundan mutlu olacağız, gurur duyacağız."

Uzunparmak'ın konuşmasının ardından Suriyeli öğrencilere diplomaları verildi.

Kaynak:AA

 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 >