03.03.2015
Rota Haber

Tuncay Güney: Ergenekon dönemi bitti

 
Tuncay Güney: Ergenekon dönemi bitti

Ergenekon davasıyla adı gündeme gelen ve “Ergenekon’un kara kutusu” olarak bilinen gazeteci Tuncay Güney, Türkiye'de Ergenekon döneminin kapandığını söyledi.

Haberi Yazdır Email Gönder
09.02.2013 08:19   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Ergenekon davasıyla adı gündeme gelen ve “Ergenekon’un kara kutusu” olarak bilinen gazeteci Tuncay Güney, Rotahaber yazarı Çetin Agaşe ile birlikte  SkyTürk 360'ta Hilmi Hacaloğlu'nun sunduğu Şimdi Söz Sende programına konuk oldu. Güney ve Agaşe, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Toronto 'dan canlı yayına bağlanan Tuncay Güney hakkındaki iddialara yanı verirken “Türkiye 'de Ergenekon dönemi bitti.” dedi. 
 
ERGENEKON DÖNEMİ BİTTİ 
Türkiye 'deki Ergenekon döneminin bittiğini ifade eden Güney “Bu dönem bitti. Bu insanlar çıkmalılar yavaş yavaş. Türkiye 'de Başkanlık dönemi başladı. Başbakan Erdoğan bir devrim yapmıştır. Mustafa Kemal 'den sonra gelmiş geçmiş devrimci Tayip Erdoğan 'dır.“ dedi. 
 
ÇOCUKLARINIZI ASKERE GÖNDERMEYİN 
Bugün Taksim'de yürümeyi bilmeyen 20 yaşındaki gençler askere gidiyor. 3 aylık eğitimden sonra tabutu geliyor. Ailesi de 'Vatan sağolsun' diyor. Artık profesyonel orduya geçmenin zamanı gelmedi mi? Aileler çocuklarını askere göndermesin. Askerlik şubeleri kitlensin. Tepkilerini koysunlar, o zaman profesyonel ordu gelir. 
 
ÇOK ŞEY BİLİYORUM AMA... 
Akın Birdal 'ın vurulmasıyla ilgili çok şeyler bildiğini kaydeden Güney “Akın Birdal vurulduktan sonra ilk ziyaret eden kişi Süleyman Demirel 'dir.” derken Hilmi Hacaloğlu'nun bildiklerini neden söylemediği sorusuna ise Güney “Türkiye 'ye demokrasiyi ben mi getireceğim.” sözleriyle yanıt verdi. 
 
ATATÜRK'TEN SONRA EN BÜYÜK DEVRİMCİ ERDOĞAN'DIR
Ben Atatürk'ten sonra en büyük devrimcinin Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de 2001'den önce askerin vesayeti vardı. Askerin üzerinde ABD'nin vesayeti vardı. Tayyip Erdoğan çok büyük devrimler yapmıştır ve bu statükoyu bozmuştur.
 
ZEKERİYA ÖZ GİTTİ ERGENEKON BİTTİ
Zekeriya Öz soruşturmadan alındığında Ergenekon'un sonuna gelinmiştir. Bunun ötesine geçilemeyecektir. İçerideki kişilerin de artık çıkması ve iadei itibar yapılması gerekmektedir. Yapılacaktır da. Askerden, profesörden, gazeteciden terörist olmaz. Ama solcusu, sağcısı, dincisi, kemalisti olmadan da derin devlet olmaz
 
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 14 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
heddam - 11.02.2013 22:41:44
İşte Türk Ordusunu suclayan hainler ve maşalar Tuncay güney-2001 de dolandırıcılık ve sahtecilikten mahkum ve bazı işbirlikcilerle orduyu ergenekonla sucvlayan papaz.şemdin sakın-33 askerimizi şehit eden pkk lı hain ordu aleyhinde tanıklık yaptı.Osman yıldırım- öz yeğenini pazarlamaktan ve cinayetten sanık ve ergenekon gizli tanığı.4-8 erkek coçuğa tecavüzden sucundan hükümlü ve ergeneon gizli tanığı.5 Aydos- 1996 da koyun calmaktan ve gasptan ve cinayetten hükümlü ve buda ergeneonun gizli tanığı. işte bu ş....ler ve tuncay papazı şimdide ergenkondevrinin bittiğini söylüyo peki kime güvenerek
bayram sekeri - 10.02.2013 06:41:06
tahminim, ergenekoncular AKP li olacak , oluyor. AKP lilerde ergenekoncu olacak, yola birlikte devam edecekler,adam dogru demis. simdiye kadar olanlar mali götürmek icin bir plan , tatktikti, amaca hedefe hemen hemene ulasildi. bundna sonra herkes kendi isine baksin, millette gaza gelmesin:)
Ahmet Kutlu - 10.02.2013 01:28:50
Nasıl ? Beğendiniz mi Yahudinin değerlendirmesini ? Ne kadar yumuşak ve fırıldak değil mi ? Bu demektir ki ilk hedef Tayyip'tir,hükümettir. Sulandırma ve hedef saptırma buna denir.
İflas - 09.02.2013 21:59:06
Hiç bir şey bitmedi.Birgün yiğit zekariya özler daha çıkar.Ama Allah bu milletin başına geçmişi ve şimdisi farklı bir başbakan daha getirmesin.Beraber yürünecek yol kalmadı.
uğur - 09.02.2013 21:27:27
birinin başkan olması uğruna hem sivil anayasa sabote ediliyor hem de darbeye zemin hazırlanıyor yazık!
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com