01.03.2015
Rota Haber

Tuncay Güney: Ergenekon hala yaşıyor

 
Tuncay Güney: Ergenekon hala yaşıyor

Ergenekon’un karakutusu olarak nitelendirilen Tuncay Güney, Ergenekon operasyonunun bittiğini öne sürdü. Güney, “Eğer operasyon, tahkikat tam anlamı ile devam etseydi kaos ortamı oluşacaktı. Yeni bir süreç başladı. Bu süreçte Ergenekon ve benzeri derin devlet çalışmaları devam ediyor. Yer altında uyanmayı bekleyen hücreler var,” dedi.

Haberi Yazdır Email Gönder
05.03.2013 10:34   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Ergenekon'un karakutusu Tuncay Güney yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Kanada’nın Toronto kentinde yaşayan ve telefonda SON.TV'nin sorularını yanıtlayan Güney, “Bir ay önce katıldığım bir programdaki sözlerim çarpıtıldı. Konuşmamın içinden bir cümle alınıp bana karşı söylemediğim bir söz ile operasyon düzenledi,” dedi. Güney, Ergenekon örgütünün hâlâ bitmediğini, örgütte uykuda uyanmayı bekleyen her görüşten teröristlerin olduğunu iddia etti.
 
Güney, Ergenekon davası hakkında konuşması halinde Türkiye’de birçok dengenin bozulacağını da ileri sürdü. Güney ayrıca, “Uluslararası Tanıklık Yasası çıkmadan konuşmayacağım’’ dedi.
 
‘ERGENEKON HÂLÂ YAŞIYOR’
Ergenekon davasının bir şekilde sonuca bağlanacağını söyleyen Güney, “Ergenekon operasyonu bitmiştir. Eğer operasyon araştırma-inceleme-tahkikat tam anlamı ile devam etseydi dengeler sarsılacaktı. Cumhuriyet tarihinin kirli sayfalarını bir çırpıda kamuoyuna açıklamak riskli bir durum ve kaos ortamını yaratırdı. Ergenekon’da yolun başında ihanet edenler kendini sağlama alıyor. Son olarak yeni bir süreç başladı. Bu süreçte Ergenekon ve benzeri derin devlet çalışmaları devam etmektedir” dedi.
 
‘UYKUDA BEKLEYEN TERÖRİSTLER VAR
 
’Türkiye’de yeraltında birçok uyanmayı bekleyen örgütlerin olduğunu iddia eden Güney, “Bugün sağda solda Ergenekon ile ilişkili mafya ayağı düğmeye bastığında hareket edecek birçok örgüt bulunmaktadır. İslami kesimde de aynı şekilde... Türkiye’de uykuda bekleyen bir çok İslami ve sol marjinal terör grubu şuanda uyuyan ajanlar konumunda bekliyor. Ulus devlet hegemonyası ile sistem anarşist ve terörist yaratıyor. Tarikatsız, milliyetçisiz, Kemalistsiz, derin devlet olmaz” dedi.
 
 
KAYNAK: SON.TV
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 9 yorum yapılmıştır - Tüm yorumlar için tıklayın...
sadi . - 05.03.2013 19:53:53
Pek Muhterem Fetullah Hocamız seni Özel Kalem müdürü boşa yapmamış,sen neymişin be eşcinsel haham,binlerce kişiyi içeri attırdın,cemaatin can simidi oldun...
misafir sana yazıyom - 05.03.2013 18:29:31
eğer editör müsaade etseydi tüm ülkücüler adına sana bir güzel küfrederdim ama etmeyecek biliyorum.sen anlayacağını anla yinede lütfennnnn :))aynaya bak çeteyi görürsün
fatih YAĞLI - 05.03.2013 15:43:46
ozaman akşam gazetesinde muhabir olarak çalışıyordu.
Fatih YAĞLI - 05.03.2013 15:43:05
Tuncay Güneyle 1997 ardahan çıldır 9.hudut taburu karargah destek bölüğünde beraber askerdik sonradan gelmişti 5-6 ay kadar kaldı sonra gitti hatta bir gun izine cıakrken otobus duduruldu tuncay içinden alındı sonra tuncay pembe teskere yazıldı.1976/3 tertipler bunu bilir
az kaldı - 05.03.2013 15:08:36
canım ne gerek var türk ordusuna gerekirse yurt savunmamızı amerikan ordusu ingiliz ordusu yapar nasılsa her yerde konuşlandırıldılar
Tüm yorumlar için tıklayın...


 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com