03.03.2015
Rota Haber

Türksat 4A ne zaman fırlatılacak ?

 
Türksat 4A ne zaman fırlatılacak ?

Türkiye'nin milli uydusu Türksat 4A'nın fırlatılacağı tarih belli oldu. 2 yıl önce Japonya'da yapımına başlanan Türksat 4A'nın ekipman yapım ve entegrasyon çalışmalarında son aşamaya gelindiği bildirildi. Türksat 4A ne zaman fırlatılacak ?

Haberi Yazdır Email Gönder
25.04.2013 08:17   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türk ve Japon mühendisler tarafından ortak yapılan Türksat 4A ve Türksat 4B uydularının tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Türksat 4A ne zaman fırlatılacak ?
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım , yaptığı açıklamada, 2 yıl önce Japonya'da yapımına başlanan Türksat 4A ile Türksat 4B uydularının ekipman yapım ve entegrasyon çalışmalarında sona aşamaya geldiğini bildirdi. 
 
2 uydunun yapımının Türksat AŞ'nin gözlem ve denetiminde devam ettiğini belirten Yıldırım, uyduların yapımında 15 Türk mühendisin görev aldığını söyledi.
 
Yıldırım, "Türksat 4A ile Afrika kıtası da uydularımızın kapsama alanına dahil oluyor. Artık bu uydu ile kıtanın tamamına ulaşabileceğiz. Şu anda Türksat 4A uydusunun yüzde 98,8'ini tamamlamış bulunuyoruz. Fırlatma öncesi uzay şartlarına uyumluluk testleri olarak bilinen uydu fonksiyonel ve çevresel testlerine de yakında başlayacağız. Bu testleri 6 ay gibi bir sürede tamamlayarak yıl sonunda 4A'yı uzaya fırlatmayı düşünüyoruz." diye konuştu.
 
AA
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com