18.09.2014
Rota Haber
Yeni İçişleri Bakanı kimdir? Kabine değişikliği
Kabine değişikliği sonrası İçişleri Bakanı kim oldu?Muharrem Güler Kimdir? Muharrem Güler hangi görevden getirildi. Kabine değişikliği son bilgileri rotahaber.com farkıyla öğrenebilirsiniz...
Haberi Yazdır Email Gönder
25.01.2013 08:55   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 


Kabine değişikliği sonrası İçişleri Bakanlığı görevine Muharrem Güler getirildi. Muharrem Güler kimdir? Muharrem Güler

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı'na AK Parti Milletvekili Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Adana Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı'na da AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun getirildiği bildirildi.

Muharrem Güler Kimdir?

İçişleri Bakanlığı'na getirilen Muammer Güler, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyordu.
 
Mardin'de 21 Mart 1949'da doğan Güler, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.
 
İlk kamu görevine Balıkesir'de maiyet memuru (kaymakam adayı) olarak başlayan Güler, Denizli'nin Çal İlçesi kaymakam vekilliği, Kırklareli-Pehlivanköy, Erzurum-Horasan kaymakamlığı yaptı. Güler, 1982 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Personel Genel Müdürüyken 1992'de Niğde Valiliği'ne atanan Güler, sırasıyla Kayseri, Gaziantep, Samsun Valiliği yaptı. 2003'te İstanbul Valiliği'ne atanan Güler, 2010'a kadar bu görevi yürüttü.


 
Güler, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na Kurucu Müsteşar olarak atandı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 24. Dönem Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye giren Güler, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığı'na seçilmişti. Güler, evli ve iki çocuk babası.

 
 
 
 
 
 
 
 


    Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
  Bu habere 1 yorum yapılmıştır
RAMAZAN ATAY - 25.01.2013 20:48:28
sayın bakanım ben manisa saruhanlı mütevelli kasabasında oturuyorum ramazan atay azerbaycan nahcıvan şehrinden evlendim 2 çocuğum var yabancı şubelere gittim benim nahcıvana ailemle gitmem lazım maddi durumum zayıf olduğundan gidemiyorum 29.04.1996 evlendim çocuklarım büyüdü çocuklarımın piskolojileri bozulyor saygılarımla bana yardımcı olmanızı arz ederim 
 
 
Reklamlar