01.03.2015
Rota Haber

Yeşil Kahve Zayıflatıyor! Yeşil Kahve Faydaları Nelerdir?

 
Yeşil Kahve Zayıflatıyor! Yeşil Kahve Faydaları Nelerdir?

Yeşil kahvenin diğer kahveden önemli bir farkı var. Bu kahve kavrulmuyor ve dolayısıyla yağların hızla yakılmasını sağlayan etken maddelerinde kayıplar meydana gelmiyor. Kafein ve kolorojenik gibi etken maddeler yağların daha hızlı yakılmasında oldukça etkilidir. Bu maddeler sayesinde şimdiye dek çok sayıda kişi kilo vermeyi başardı.

Haberi Yazdır Email Gönder
23.02.2014 23:45   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Fazla kilolarından şikayetçi olanların yakın markajında artık pek çok kişinin ismini yeni duyduğu farklı bir bitki var. O da kökboyasıgiller familyasında yer alan ve faydaları saymakla bitmeyen yeşil kahve ağacıdır. Bildiğiniz kahve görünümünde olan ancak rengi yeşil olan bu kahve zayıflatma etkisiyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Aslında kahvenin vücudun yağ yakma işlemini ciddi düzeyde hızlandırdığı uzun süredir biliniyor.

Ancak yeşil kahvenin diğer kahveden önemli bir farkı var. Bu kahve kavrulmuyor ve dolayısıyla yağların hızla yakılmasını sağlayan etken maddelerinde kayıplar meydana gelmiyor. Kafein ve kolorojenik gibi etken maddeler yağların daha hızlı yakılmasında oldukça etkilidir. Bu maddeler sayesinde şimdiye dek çok sayıda kişi kilo vermeyi başardı. Hatta yeşil kahve yorumlar konusunda dikkat çekmeye başladı. Çünkü internette zayıflamaya yardımcı bitkiler gibi araştırmalar yaptığınızda karşınıza yüzlerce yorum çıkıyor. Bu yorumlar uzun süredir kilo vermeye çalışmasına karşın bunu başaramayan ancak yeşil kahveyle tanıştığında hızla kilo veren kişilere ait! O kadar hızla popülerlik kazandı ki, bu kahvenin adeta satış rekorları kırmaya başladığını söyleyebiliriz.

Yeşil Kahve Artık Türkiye’de! Üstelik kahveye ulaşmak için yurt dışından sipariş vermek gibi zahmetli işlemlere katlanmanıza gerek yok. Çünkü ülkemizde de satılıyor ve internetten kolaylıkla siparişini verebiliyorsunuz. Sadece yeşil kahve satın al demeniz satış sitelerine ulaşmanız için yeterli olacaktır. Fiyatının da makul olması sayesinde çok sayıda kişinin daha sağlıklı bir hayat için ilk adımı bu mucizevi kahve ile attığını söyleyebiliriz. Bu kahvenin bir diğer önemli faydası da bazal metabolizmayı hızlandırıyor olmasıdır.

Yani kahveyi tüketmeye başladığınız andan itibaren vücudunuzdaki yağlardan da kurtulmaya başlıyorsunuz. Ancak metabolizmanız da hızlandığı için kendinizi asla yorgun, bitkin ve halsiz hissetmiyorsunuz. Bir anlamda yeşil kahve içeriği zayıflamak isteyenlerin neye ihtiyacı varsa onu vücuda sağlıyor. Hipertansiyon rahatsızlığı yaşayanlar da bu kahvenin faydasını mutlaka görüyor. Elbette doktora danışılarak kullanılmalıdır ancak hipertansiyonu dengeleyen bir özelliği olduğu da biliniyor. İçeriğinde kafein bulunuyor. Aynı zamanda klorojenik asit de bulunuyor ve bu asit yağların parçalanmasını sağlıyor. Bu iki madde şeker hastalığı riskini de azaltıyor. Vücudunuzu tüm hastalıklara karşı olmasa da en yaygın hastalıklara karşı adeta koruma altına alıyor. Kahvenin kullanıcıları zaten yaşadıklarını mutlaka zayıflamak isteyen internet kullanıcıları ile de paylaşıyor.

Özellikle yeşil kahve forum sitelerinde sıklıkla konuşulan bir zayıflama yöntemi olduğundan kullanıcıların deneyimlerini ve ne kadar hızlı bir şekilde kilo vermeye başladıklarını bu sitelerden öğrenebiliyorsunuz. Nelere dikkat edilmesi gerektiği ve aynı zamanda kahvenin nasıl tüketilmesi gerektiği gibi bilgilere de erişmeniz mümkün olabilir. Örneğin yeşil kahvenin aşırı tüketimi vücudun sus tutmaya başlaması sonucunu doğuracaktır. Bu yüzden eşzamanlı olarak günde en az 2 litre de su tüketilmesi gerekiyor. Aksi halde vücudun depoladığı yağları yakmaya başlaması çok daha uzun bir zaman dilimini gerektiriyor. En çok merak edilen konulardan biri de yeşil kahve kullanımı olmaktadır.

Zayıflamaya yardımcı olan pek çok bitki gibi uzun ve zahmetli bir hazırlama süreci gerekmiyor. Hatta sürekli içtiğiniz Türk kahvesi kadar kolay bir şekilde hazırlandığını söyleyebiliriz. Sadece 1 yemek kaşığı yeşil kahveyi cezveye koyuyor ve üzerine 180 ml sıcak su ekliyorsunuz. Kahve özünü birkaç dakikada suya salıyor.

Yaklaşık olarak 4-5 dakika demlenmesini bekliyorsunuz ve afiyetle içiyorsunuz. İşte bu kadar pratik bir şekilde hazırlanan yeşil kahvenin lezzetini de çok beğeneceksiniz. Sadece lezzeti nedeniyle bu kahvenin müptelası olabilirsiniz!

 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...