01.03.2015
Rota Haber

Zaman yazarından dikkat çeken AK Parti yorumu

 
Zaman yazarından dikkat çeken AK Parti yorumu

Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, laiklerin, pasif ve tarafsız olduğunu, Kürt siyasi hareketinin ise çözüm sürecindeki tek partnerinin AK Parti olduğunun bilincinde olduğunu söyledi.

Haberi Yazdır Email Gönder
03.01.2014 13:17   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Zaman gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programında 17 Aralık sürecinde siyasi aktörlerin nasıl pozisyon aldığını değerlendirdi. Mahçupyan, laiklerin,  pasif ve tarafsız olduğunu, Kürt siyasi hareketinin ise çözüm sürecindeki tek partnerinin AK Parti olduğunun bilincinde olduğunu söyledi.

'Ak Parti ile koalisyon yapanın eli güçlenir' diyen Mahçupyan şunları anlattı:

BİR ŞEFFAFLAŞMA SÜRECİNDEN GEÇİYORUZ

Şeffaflaşma görünür olmak, bizim görünür olmasını istediğimiz arka planlar var Türkiye'de Bu arka planların ortaya çıkması safların belirginleşmesi, aktörlerin neyi isteyip neyi istemediklerinin gün ışığına çıkması bir tür şeffaflaşma. Bu olması gereken şeffaflaşma ile mukayese edilirse o kadar istenilir bir durum değil çünkü siyaset üzerinde bir şeffaflaşma bizatihi kendiliklerinden değil, kendilerini toplum önünde görünür, anlaşılır, denetlenebilir kılma kaygıları ile ortaya çıkmış değil, mecbur kalınmış çatışma sonucu ortaya çıkmış bir şeffaflaşma. Şu an şeffaf her şey daha öncesine göre ama ince damarları göremiyoruz, kalın hatları ile görüyoruz. O yüzden kalın hatlar ince hatları ezip geçiyoruz. Hizmet hareketi tek yerden karar alan merkezi bir siyasi aktör gibi görünüyor, siyaset ön planda olunca siyasi fonksiyonu ön plana çıkıyor, siyasi tarafı cemaatin on binde biri tarafından kullanılan bir işlev, geniş tabanı ile ilgisi yok. Tabandaki büyük yığınlar seyirci şu anda.H
aberin devamı için sonraki sayfayı tıklayınız...

      1  |    2  |    3  |    4  |    5  |    Sonraki sayfa »
 
 
 
 
 
 
 
 


  Ad Soyad
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Rotahaber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
 
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır...
 
 
 
Reklamlar
 
iscialimi.net
TermalYurdu
DirektSahibi
amirler.net
yenialanya
ozeregli
memurlarnet.biz
perdesaticilari.com
kozandiyari.com
haber-24.com
ecyad.com.tr
haberinsuyu.com